Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Черкаська область)

Файлів: 7 
/files/store/Cherkasy_10.pdfРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 10.
26.02.2019 (89915.92 КБ.)

У десятій книзі тому «Реабілітовані історією. Черкаська область» містяться відомості про жертви політичних репресій радянської доби, боротьбу українців у період Української революції.

Більшість архівних документів публікуються вперше. Вперше оприлюднено і довідки про репресованих громадян та відповідачів.

Документи і матеріали друкуються мовою оригіналу зі збереженням мовно-стилістичних особливостей тексту. У нарисах і наукових дослідженнях використано архівні документи державного архіву Черкаської області, архівів УСБУ в Черкаській області та УМВС в Черкаській області.

Книга призначена для широкого кола читачів.

 

 

/files/store/Cherkasy_9.pdfРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 9.
14.12.2016 (6004.55 КБ.)

У дев’ятій книзі тому «Реабілітовані історією. Черкаська область» містяться відомості про жертви політичних репресій радянської доби.

У розділі «Мовою документів» публікуються документи про функціонування комуністичного режиму на Черкащині. Більшість архівних документів публікуються вперше.

Оприлюднені довідки про виселенців за межі села.

У нарисах і наукових дослідженнях використано архівні документи Державного архіву Черкаської області, архівів УСБУ в Черкаській області та УМВС в Черкаській області.

Книга призначена для широкого кола читачів.

/files/store/Cherkasy_7.djvuРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 7.
07.11.2016 (69707.41 КБ.)

У сьомій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» містяться відомості про реабілітованих громадян Черкащини, які не потрапили до попередніх шести видань.

Книга складається з трьох розділів. Це, власне, списки репресованих – жертв тоталітарного режиму. У другому розділі подано нариси про мучеників неосяжного катівського ГУЛАГу, зокрема, досліджуються репресії червоноармійців, які потрапили у фінський полон під час радянсько-фінської війни та ін.

Третій розділ книги «Мовою документів» розвінчує злочини проти людства радянської тоталітарної системи.

/files/store/Cherkasy_5.djvuРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 5.
05.11.2016 (32705.33 КБ.)

П’ята книга тому «Реабілітовані історією. Черкаська область» містить відомості про реабілітованих громадян Шевченкового краю, які з тих чи інших причин не потрапили до попередніх книг. Це, зокрема, довідки про черкащан, реабілітованих прокуратурою м. Києва та Київської області, військовою прокуратурою Київського військового округу, дані про наших земляків, які перебували в концтаборах Казахстану тощо.

Також опубліковані нариси про поета Тодосія Осьмачка, професора Михайла Драй-Хмару, літературознавців Надію Суровцеву, Петра Филиповича, вчителів Георгія Карась-Галинського, Кузьму Гриба, учня Олександра Баховця, лісника Дмитра Загоруйка, заготівельника Федора Хвостенка, письменників Олександра Королевича, Кирила Коршака, Івана Семиволоса, митрополита Василя Липківського, викладачів Клавдія Масенка, Петра Циганника, братів Кас’яненків, селянина Семена Сіренка, службовця Самуїла Петрушина, політрука Юхима Радченка, священиків Михайла Волошкевича, Олексія Єримовича, Михайла Нечаїва.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи з архівно-кримінальних справ репресованих громадян.

/files/store/Cherkasy_4.djvuРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 4.
04.11.2016 (29649.39 КБ.)

У четвертій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» надруковані біографічні нариси про трагічні долі поетів С. Бендюженка, О. Влизька, колишнього члена Державної думи Росії, робітників С. Коваля, Т. Нестеренка, директора Уманського сільгоспінституту А. Стороженка, начальника відділу Черкаського заводу «Машбуд» П. Коваленка, секретаря Черкаського райкому КП(б)У П. Жупінаса, письменників А. Хименка, А. Сторожука, комкора М. Криворучка, заступника директора Уманського вчительського інституту Г. Храбана, завідуючого магазином Ф. Дрига, єпископа УАПЦ М. Грушевського, шкіпера Г. Шведенка, співачки і поетеси О. Котової (Журливої), священиків К. Олійника, С. Масича, М. Яворського, солдата М. Лавріненка, виховательки О. Шулежко.

Опубліковані біографічні довідки на громадян Смілянського, Тальнівського, Уманського, Христинівського, Черкаського, Чигиринського, Чорнобаївського, Шполянського районів, міст Сміла, Умань, Черкаси.

/files/store/Cherkasy_3.pdfРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 3.
03.11.2016 (23461.04 КБ.)

У третій книзі тому «Реабілітовані історією. Черкаська область» містяться відомості про реабілітованих громадян Черкащини, які були засуджені у позасудовому порядку.

У розділі «Біографічні нариси» опубліковані дослідження про поета В. Труш-Коваля, агронома Д. Гладкого, хліборобів Г. Ткаченка, І. Шаповала, учителя У. Коваля, художника І. Кулика, академіка-сходознавця А. Кримського, музеєзнавця С. Терещенко, віруючого А. Кожушка, письменників О. Савицького, Д. Борзяка, Р. Гуцало, Ю. Лавріненка, Ю. Лойцкера, діяча Італійської Компартії Л. Візінтіні, культурного діяча Г. Варавва, професора-філолога П. Єфремова, редактора Й. Домінського, садівника З. Малиновського, священиків І. Затовського, О. Радченка.

У розділі «Мовою документів» розвінчуються злочини проти людства радянської тоталітарної системи.

/files/store/Cherkasy_2.djvuРеабілітовані історією. Черкаська область. Книга 2.
02.11.2016 (33619.92 КБ.)

У другій книзі тому «Реабілітовані історією. Черкаська область» містяться відомості про реабілітованих громадян Черкащини, які були засуджені у судовому порядку.

У розділі «Біографічні нариси» опубліковані дослідження про драматурга Д. Бергельсона, вчительку української мови і літератури В. Мошковську, художника І. Падалку, військових діячів Г. Рябоконя, В. Ягова, вченого-генетика В. Симиренка, генерала Ю. Тютюника.

У розділі «Мовою документів» розвінчуються злочини проти людства радянської тоталітарної системи.