Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Одеська область)

Файлів: 1 
/files/store/Odessa.1.pdfРеабілітовані історією. Одеська область. Книга 1.
18.01.2012 (20732.91 КБ.)

У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Одеська область» опубліковано документальні матеріали і дослідження про масові політичні репресії у регіоні протягом 1918–1980-х рр.

Розділ «Репресії на Одещині» містить вступну статтю, в якій означені основні тенденції репресивної політики у регіоні протягом усіх десятиліть радянської влади, охарактеризовані види репресій та категорії репресованих. У документальних додатках представлені: «Огляд путівника по Галузевому державному архіву Служби безпеки України, «З матеріалів фонду 42 “Оперативно-статистична звітність КДБ УРСР” ГДА СБ України», «Інформаційно-довідкові зали СБ України».

У розділі «Мовою документів» опубліковано понад 80 архівних документів різного типу про радянські репресії з Державного архіву Одеської області, УСБУ в Одеській області, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Державного архіву Російської Федерації тощо.

Розділ «Нариси, спогади, статті» містить біографічні нариси про репресованих діячів культури, науки, освіти, мистецтва, церкви (М. І. Гордієвський, О. Л. Грушевська, С. А. Загрецький, Н. М. Лур’є, Р. К. Міквіц, П. І. Мусяков, П. А. Плешко, І. І. Погорілий, Г. М. Ребеза, М. П. Савченко, В. І. Селінов, М. Є. Слабченко, Т. М. Слабченко, О. О. Сухов, О. М. Тюнєєва, Л. Г. Цомакіон, П. Г. Часовников, Г. Д. Штейнвандт, А. М. Штрем), про репресованих підприємців, службовців, політичних діячів (В. А. Анатра, А. І. Крихун, Б. М. Малчев, О. П. Петровський, Ф. М. Петрококіно, Л. М. Рабінович), спогади репресованих, сучасників та нащадків (В. М. Гридін, С. В. Клещовський, К. Т. Литвиненко, Б. Г. Херсонський), статті про різні періоди репресій у регіоні на основі закритих архівних джерел.

У розділі «Місця поховання» представлено вибірку з матеріалів про пошуки масових могильників жертв радянських репресій на Одещині, опублікованих в одеській пресі протягом 1990–2000-х рр. 

У додатках наведено іменний покажчик, географічний покажчик, абревіатури та скорочення, перелік ілюстрацій та вибірку тематичних сайтів.