Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Чернівецька область)

Файлів: 3 
/files/store/Chernivci-2.zipРеабілітовані історією. Чернівецька область. Книга 2.
25.03.2013 (26259.30 КБ.)

У книзі другій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Чернівецька область» опубліковані дослідження про політичні репресії на Хотинщині та Північній Буковині у 1940–1941 рр., масові арешти селян у 1940–1947 рр., ліквідації науково-культурних товариств, діяльності ОУН та УПА на Буковині. Цікавим стало дослідження діяльності громадян с. Онут у боротьбі за українську незалежність у 1940–1950-х рр.

Подається інформація про долю представниці жіночого руху на Буковині Ольги Гузар, акторів Івана Дудича, Хризант Кудринського, Василя Дячука, актриси Ганни Колянко, публіциста Іларія Карбулицького, бійців УПА Святослава Мельничука, Івана Северина, Миколу Мигалескула, викладачів Михайла Івасюка, Ігоря Чернюка.

В окремому розділі подаються спогади про долю родини Осадчук, Ковалюк, Запаранюк, Мустаців, Шкрети, Луцишин, Бугаїв, Поничів, Василинчуків, членів УПА Дмитра Звізди, Миколи Бузинського, Івана Ткача, Олега Томашевського, Марії Слюсарук, громадян Єлизавети Барабаш-Ланер, Дмитра Радиша, Марії Благун-Дульгер, Петра Базелюка, Миколи Скрипника, Євгена Тодоровича, Степана Палагнюка, Ярослава Альбота, Ореста Масикевича, Нестора Кашула, Миколи Кушнірюка.

Видання містить біографічні довідки про колишніх в’язнів Заставнівського, Кельменецького, Кіцманського, Новоселицького районів.

/files/store/Chernivci-1-598.pdfРеабілітовані історією. Чернівецька область. Книга 1 (с. 1-598).
28.11.2009 (37615.42 КБ.)

У книзі першій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Чернівецька область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1918–1980-ті рр. У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб.

Також надруковані біографічні нариси про трагічні долі С. Канюка, С. Гуцуляка, В. Буцура, О. Іванчевського, М. Панчика, О. Букшованого, Г. Піддубного, М. Івасюка, Г. Яворської, В. Мороза, В. Гаврилюка, Є. Басараба, М. Гаврилюка, С. Галицького (Альфреда Веддінга), А. Олінтера-Хвилі, Д. Загула, М. Марфієвича, В. Рубана, Й. Жабицького, В. Готинчана, І. Вергуна, Ф. Альбота-Савчука, І. Буцура, К. Шинкаренка.

/files/store/Chernivci-599-960.pdfРеабілітовані історією. Чернівецька область. Книга 1 (с. 599-960).
28.11.2009 (15679.25 КБ.)

Надруковані біографічні довідки на громадян, які народилися або жили і працювали в Вижницькому, Герцаївському, Глибоцькому районах області.