Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Автономна Республіка Крим)

Файлів: 9 
/files/store/Krym.Tom.9.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 9.
01.06.2015 (2583.44 КБ.)

У дев’ятій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані біографічні нариси про репресованих громадян – вчителів м. Алупка Казаса Мамута, Кязима Усеінова, громадського діяча і педагога Ягья Наджи Байбуртли, льотчика Б. Ручимського.

У книзі подані нові виявлені біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви Д–Л).

 

/files/store/Krym.Tom.8.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 8.
05.03.2015 (2657.40 КБ.)

У восьмій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані біографічні нариси про репресованих громадян – полковника царської армії В. Хлебнікова, геоботаніка Л. Симанську, колгоспника М. Ключника.

У книзі подані нові виявлені біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви А–Г).

/files/store/Krym.Tom.7.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 7.
04.03.2015 (2432.65 КБ.)

У сьомій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані нарис про репресивну політику комуністичного режиму в Криму у 1920–1930-х рр., біографічні нариси про учасників фальсифікованого процесу «Кримської філії Трудової селянської партії» Л. Савицького, О. Казанського, О. Засядько та ін., секретаря Керченського міськкому ВКП(б) К. Окоркова, театральних митців Криму, ветерана війни майора М. Шагіна

У книзі подані біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви Ч–Я).

/files/store/Krym.Tom.6.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 6.
09.06.2013 (2400.71 КБ.)

У шостій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані біографічні нариси про комбрига В. Мікуліна, бухгалтера Ф. Мюльбаха, італійського комуніста Г. Піцірані, фотокореспондента Л. Яблонського.

Також опубліковані списки громадян, що стали жертвами «червоного терору» у Криму у 1920–1921 рр.

У книзі подані біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви У–Ц).

/files/store/Krym.Tom.5.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 5.
10.11.2009 (4425.90 КБ.)

У п’ятій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані біографічні нариси про кримчан, які стали жертвами політичних репресій, свідоцтва громадян, які мешкали у 1932—1933 рр. в Україні.

У книзі подані біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви Р–Т).

/files/store/Krym.Tom.4.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 4.
24.04.2009 (2222.08 КБ.)

У четвертій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані біографічні нариси про трагічну долю диякона Антонія Коржа, родини репресованого редактора обласної газети «Красный Крым» Л. Скрипченка, політичного діяча кримськотатарської громади Сеітджеліля Хаттарова та його брата Амета Хаттарова, відомого кримського фотографа Л. Яблонського.

Окремо досліджено наслідки «волинки» у с. Сеіт Елі Феодосійського району у липні−серпні 1930 р.

У книзі подані біографічні данні про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви М–П).

/files/store/Krym.Tom.3.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 3.
23.04.2009 (2187.01 КБ.)

У третій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані результати дослідження про перебіг державного терору у 1953–1991 рр.

У документальному розділі надруковані нормативні акти, на підставі яких здійснювалися політичні репресії, матеріали щодо процесу реабілітації громадян у 1953–1991 рр., доповідні записки про настрої населення Криму.

У розділі «Біографічні нариси» розповідається про нелегкий шлях до реабілітації вантажника Феодосійського порту Г. Помпуло, моряка Гарсіа Августина, лісничого Ялтинського лісництва К. Лопуха, членів родини репресованого секретаря Кримського обкому КПб)У П. Чурсіна, лікаря Я. Макаренко, комісара 9-го стрілецького полку Мемета Чалбаша.

У книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви К–Л).

/files/store/Krym.Tom.2.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 2.
22.04.2009 (25281.62 КБ.)

У другій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії в 1941–1953 рр.

У документальному розділі надруковані матеріали про масові депортації греків, німців, татар, турок, іранців у 1941 г. та 1944 г.

У розділі «Біографічні нариси» досліджено трагічні долі директора Керченського металургійного заводу В. Глінки, учасника французького Руху Опору Д. Маркелова, морського льотчика В. Сперанського, слідчого з особливо важливих справ Кримської прокуратури С. Цареградського.

У книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви Г–І).

/files/store/Krym.Tom.1.pdfРеабілітовані історією. Автономна Республіка Крим. Книга 1.
21.02.2009 (3872.67 КБ.)

У першій книзі науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Автономна Республіка Крим» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії в 1920–1930-х рр., документи, які розкривають механізм реалізації більшовицького терору в Криму.

У розділі «Біографічні нариси» про офіцера Денікінської армії В. Бикадорова, братів Якуба та Джеміля Керменчіклі, прозаїка Умера Іпчі, автора кримськотатарського орфографічного словника Усеіна Куркчі, директора Кримського державного педагогічного інституту Мустафу Бекірова, начальника наукової лабораторії Керченського металургійного заводу Вупаті Датта, музиканта, виконавця народних пісень Мамута Рефатова на основі вивчення окремої людської долі аналізуються наслідки державного терору для політики, історії та культури Криму.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Автономної Республіки Крим (букви А–В).