Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Сумська область)

Файлів: 3 
/files/store/Symu.3.pdfРеабілітовані історією. Сумська область. Книга 3.
21.02.2016 (30950.02 КБ.)

У частині першій книги третьої тому «Реабілітовані історією. Сумська область» продовжено публікацію документальних матеріалів про політичні репресії громадян Сумщини в 1918–1980 роках, зокрема про тих, чиї життя або діяльність пов’язані з містом Ромни, Роменським та Середино-Будським районами.

До книги включені біографічні нариси про трагічні долі письменника Б. Антоненка-Давидовича, вчителя І. Іванова, радянського державного діяча і дипломата Г. Сокольникова, вченого М. Макаренка, заступника голови РНК УРСР Я. Тягнибіду, голови Мефедівської сільради С. Неруша, історика В. Юркевича.

Опубліковані біографічні довідки по м. Ромни, Роменського і Середино-Будського районах.

Книга – данина пам’яті землякам, які необґрунтовано постраждали за свої переконання, корисний посібник для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

 

/files/store/Symu.2.pdfРеабілітовані історією. Сумська область. Книга 2.
09.01.2014 (78101.92 КБ.)

У книзі другій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Сумська область» в розділі «Мовою документів» опубліковані оригінальні документи, які висвітлюють особливості політичних репресій на території Сумської області.

До книги включені біографічні нариси про трагічні події, пов’язані з політичними репресіями, в житті директора заводу О. Н. Орлова, письменників та поетів М. О. Лукаша, П. Й. Капельгородського, Остапа Вишні (П. М. Губенка), М.Г. Осадчого, наркомів М. Н. Демченка та Г.Ф. Гринька, комкора М.І. Василенка, червоних партизанів Г. І. Коняєва та Х. М. Фролова, педагога М. Л. Довгополюка, селянина-одноосібника С.Я. Лісовицького, вченого Г. М. Кучмая, доктора медичних та біологічних наук Д. Д. Плетньова, комісара партизанського з’єднання С. В. Руднєва.

Також у книзі подані біографічні довідки про репресованих мешканців міст Лебедина та Охтирки, Краснопільського, Кролевецького, Лебединського, Липоводолинського, Недригайлівського, Охтирського та Путивльського районів Сумської області.

/files/store/Symu.1.pdfРеабілітовані історією. Сумська область. Книга 1.
13.06.2010 (63214.24 КБ.)

У книзі першій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Сумська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1917–1980-ті рр. У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб.

Також надруковані біографічні нариси про трагічні долі юриста Б. Блінера, інженера НКШС СРСР О. Булата, поетів М. Данька, А. Паніва, В. Нарбута, В. Баска, І. Савича (Лук’яненка), вчителя В. Коноваленка, старшого лейтенанта РСЧА В. Новобранцева, художника Н. Онацького, лікаря С. Харона, заступник наркома освіти УСРР, начальник управління мистецтв при РНК УСРР А. Хвилі (Олінтера), шахтаря Д. Ракітіна, селянина О. Островерха, братів істориків-мистецтвознавців М. і Ф. Ернстів, академіка ВУАН М. Василенка, професійного революціонера, державного діяча СРСР І. Радченка, правозахисника П. Рубана, письменника О. Соколовського,

Надруковані біографічні довідки на громадян, які народилися або жили і працювали в Сумах, Глухові, Конотопі та на території Білопільського, Буринського, Великописарівського, Глухівського і Конотопського районів Сумської області.