Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Львівська область)

Файлів: 5 
/files/store/Lviv.5.pdfРеабілітовані історією. Львівська область. Книга 5.
11.03.2020 (5239.28 КБ.)

У п’ятій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» досліджуються політичні репресії радянської влади у Львівській області упродовж 1939–1980-х років. Архівні документи, біографічні відомості про репресованих розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу радянської доби, механізми державного терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. Спогади жертв репресій відтворюють картини їх каторжного життя у таборах ГУЛАГу, в місцях заслання і депортацій, нескореність їх духу, незламність у боротьбі за незалежність Української держави.

До книги увійшли персоналії репресованих мешканців м. Жидачева та Жидачівського району (8112 осіб).

/files/store/Lviv.4.pdfРеабілітовані історією. Львівська область. Книга 4.
10.03.2020 (6474.58 КБ.)

У четвертій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» досліджуються політичні репресії радянської влади у Львівській області упродовж 1939–1980-х років. Архівні документи, біографічні відомості про репресованих розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу радянської доби, механізми державного терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. Спогади жертв репресій відтворюють картини їхнього каторжного життя у таборах ГУЛАГу, в місцях заслання і вислання, нескореність їх духу, незламність у боротьбі за незалежність Української держави.

До книги увійшли персоналії репресованих мешканців м. Дрогобича та Дрогобицького району (8744 особи).

 

/files/store/Lviv.3.pdfРеабілітовані історією. Львівська область. Книга 3.
22.01.2018 (7251.38 КБ.)

У третій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані архівні документи, спогади, що розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. У науковий обігу уведено низку неопублікованих досі документів, що розкривають діяльність репресивних органів супроти місцевого населення.

У розділі «Спогади та публікації» друкуються свідчення осіб, які зазнали політичних репресій. Зокрема, Володимира Лиги, Стефанії Василівни Сусол-Вуйцик, Надії-Ксенії Михайлівни Салабай, Марії Василівни Главацької-Федчук, Катерини Іванівни Николин-Мойсик, Олександри Миколаївни Омелян.

До книги увійшли персоналії репресованих мешканців Буського району (5089 осіб) та Городоцького району (5310 осіб).

 

/files/store/Lviv.2.pdfРеабілітовані історією. Львівська область. Книга 2.
06.10.2016 (7515.49 КБ.)

У другій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані архівні документи, публіцистичні та наукові статті, нариси, що розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу тих років, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи.

У розділі «Спогади і публікації» опубліковані спогади спецпоселенців та в’язнів К. Василюк-Пелехатої, П. Вороновської, М. Гаврик, В. Гайдука, Н. Гриб-Ташак, І. Демчина, Д. Зробка, М. Кормила, М. Кушніра, О. Лис-Дужої, Б. Лісного, В. Лиги, М. Луців, С. Мих-Чорненької, В. Мокрої-Оленчук, В. Муйла, Є. Наконечного, М. Олексій, В. Пундора, В. Романчука, К. Рущин-Пушко, М. Сенюти, Д. Столяр-Гереги, Є. Ташака, Г. Тис-Сушко, Л. Угрин, П. Франка, В. Баб’яка.

Опубліковані дослідження про проведення операції «Захід», збройну боротьбу ОУН й УПА на Бродівщині, діяльність П. Федуна (Полтави), антибільшовицьких студентських організацій, форми боротьби проти підпілля УПА на Дрогобиччині, знищення музеїв на Львівщині.

До книги другої увійшли персоналії репресованих мешканців м. Борислава та Бродівського району.

 

/files/store/Lviv.1.pdfРеабілітовані історією. Львівська область. Книга 1.
01.04.2010 (21414.43 КБ.)

У книзі першій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1939–1991 рр. У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб.

У розділі «Спогади» опубліковані спогади Р. Купчинського, В. Дорошенка, К. Левицького, О. Вітер, М. Струтинської, М. Росляви, І. Кіндрата, О. Паламарчук, С. Данчук-Березіцької, М. Андрушко, М. Грициніної (Кисіль), С. Драгомирової (Королик), Г. Юрків (Стецьків), М. Грендиш, Я. Грендиш, М. Гриців (Козак), С. Тимчишин, В. Франко, Є.Хомій-Камінської, С. Антонюк, Д. Білої-Зельман, М. Пелехатого, О. Верес (Штундак), Я. Драгуна, М. Костіва, О. Семенихіна, М. Дужої, Б. Надраги, О. Сподарик (Вовчук), К. Вілінської (Хапко), Б. Паука, К. Муц, Г. Павлінської, І. Бунда, А. Герасимова, І. Губки, Л. Лучечко-Венчура, Б. Жеплинського, С. Чабан.

Також опубліковані наукові статті про репресії серед львівської інтелігенції, духовенства, студентства, лікарського персоналу, «радянізацію» Львівської області, досліджено розвиток дисидентського руху.

Окремим розділом надруковано фотодокументи.