Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Тернопільська область)

Файлів: 6 
/files/store/298.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 6.
27.08.2020 (3534.54 КБ.)

У шостій книзі серії видань «Реабілітовані історію. Тернопільська область» подані оригінальні архівні документи, спомини свідків і жертв терору, а також наукові статті і публіцистичні нариси, в яких оповідається про репресованих осіб.

Видання містить додатковий список репресованих громадян – вихідців із сучасних районів області – Бережанського, Борщівського, Бучацького, Гусятинського, Заліщицького, Збаразького, Зборівського, Козівського, Кременецького, Лановецького, Монастириського, Підволочиського, Підгаєцького, Теребовлянського, Тернопільського, Чортківського, Шумського районів.

/files/store/Ternopol.5.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 5.
12.12.2018 (3763.66 КБ.)

У п’ятій книзі серії видань «Реабілітовані історію. Тернопільська область» подані архівні матеріали, спогади, статті і нариси. Книга сприяє більш широкому висвітленню і глибшому розумінню масштабів і механізмів терору в період радянської влади на Тернопільщині з 1939 р. до середини 1980-х рр. Розкриваючи трагічне минуле регіону, пов’язане з репресивною діяльністю каральних органів колишнього СРСР, вона одночасно свідчить про стійкість духу людей у боротьбі проти тиранії, несприйняття тоталітарного режиму, широку підтримку українцями національно-визвольного руху.

Видання містить довідки на репресованих громадян – вихідців із сучасних районів області – Тернопільського, Чортківського, Шумського.

 

/files/store/Ternopol.4.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 4.
06.03.2017 (3122.00 КБ.)

Четверта книга про терор і репресії на Тернопільщині у радянську добу продовжує науково-документальну серію «Реабілітовані історією», що виходить в Україні. В книзі публікуються вперше оригінальні архівні документи, вміщені спогади репресованих, нариси і статті про відомих і маловідомих досі уродженців Тернопільського краю, котрі були заарештовані та ув’язнені за політичними мотивами в радянський період. Основний зміст книги – мартиролог невинних жертв репресій, вихідців з Підволочиського, Підгаєцького і Теребовлянського районів Тернопільської області.

/files/store/211.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 3.
29.01.2015 (5146.91 КБ.)

У третій книзі опубліковані документи про депортацію населення Тернопільської області під час операції «Захід» 1947 р., спогади П. Пахольчука, К. Пилипів, У. Нагорної-Стасюк, Н. Струхманчук, нариси про зв’язкову УПА Н. Хомич, письменницю Г. Гордасевич, братів Хотовицьких.

Видання містить довідки на репресованих громадян – вихідців із сучасних районів області – Козівського, Кременецького, Лановецького і Монастириського.

/files/store/Ternopol.2.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 2.
01.06.2012 (6817.01 КБ.)

У другій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Тернопільська область» опубліковані архівні документи про проведення агентурно-оперативної роботи органів державної безпеки УРСР щодо ліквідації підпілля ОУН, підрозділів УПА, боротьби з римо-католицьким та греко-католицьким духовенством тощо.

У розділі «Спогади» опубліковані матеріали про обставини арештів, етапування, перебування у виправно-трудових таборах громадян Тернопільської області.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі професорів Олекси Мельника, Теодора Дубини, громадських діячів Миколи Малицького, Михайла Петрицького, інженера Петра Телев’яка, єпископа УГКЦ Микити Будка, поетів Івана Гнатюка, Романа Чайковського, ректора Василя Гоцу, художниці Стефанії Шабатури, художника Григорія Герчака, священиків Йосипа Грицая, Григорія Миськова, лікаря Мар’яна Долинського та розстріляних у 1941 р. у с. Заліщиках в’язнів.

Видання містить біографічні довідки про репресованих з Гусятинського, Заліщицького, Збаразького та Зборівського районів.

/files/store/Ternopol.1.pdfРеабілітовані історією. Тернопільська область. Книга 1.
25.10.2009 (25810.95 КБ.)

У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Тернопільська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1918—1980-х рр.

У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму, боротьбі УПА на терені області, ліквідації УГКЦ.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб, матеріали окремих архівних кримінальних справ.

Окремим розділом публікуються спогади громадян, які постраждали від політичних репресій Олекси Масного, Марії Матковської, Івана Синенького, Меланії Музики, Марії Воробій-Берези, Тереси Голуб, Марії Надбережної, Петра Боднарчука, Юліана Павліва, Степана Швеця, Олександри Воробій.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі зв’язкової Р. Шухевича Галини Дидик, бандуристки Мирослави Гребенюк, концертмейстера Олександри Блаватської, викладача Михайла Маруневича, священика Василя Барана.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів нинішніх Бережанського, Борщівського, і Бучацького районів.