Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг
«Реабілітовані історією»
Інститут історії
України
НАН України
Служба
безпеки
України
Український інститут
національної
пам"яті
Українське
культурно-просвітницьке
тов-во «Меморіал» ім. В. Стуса
Національна спілка
краєзнавців
України
 
   
 

Національна академія наук України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Верховна Рада України«Реабілітовані історією» (Хмельницька область)

Файлів: 6 
/files/store/Xmel.6.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 6.
25.04.2016 (25401.26 КБ.)

У книзі шостій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опублікована стаття про реабілітацію жертв політичних репресій у середині 1950-х–2000-х рр.

У розділі «Нариси про репресованих» друкуються статті про вчених К. Туркуло, Д. Богацького, просвітянина Є. Кондрацького, селянина А. Гойса, ксьондза Й. Ковальського та ін.

Видання містить біографічні довідки про колишніх в’язнів Старокостянтинівського, Старосинявського, Чемеровецького, Шепетівського, Ярмолинецького районів, які зазнали безпідставних політичних репресій.

/files/store/Xmel.5.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 5.
29.01.2015 (11037.96 КБ.)

У п’ятій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опублікована стаття та документи про репресії польської меншини у 1920–1930-х рр.

У розділі «Спогади та нариси про репресованих» друкуються спогади Ю. Зємбіцького, нариси про діяльність історика І. Прусака, репресованих громадян – Героя Радянського Союзу К. Олейнюка, Героїв Соціалістичної праці Й. Женського (Жинського) та О. Потапової, членів «ПОВ», «Теофіпольської контрреволюційної організації», учасників Славутського костьольного хору, досліджувалися донесення ДПУ–НКВС як джерела до вивчення етнополітичних процесів на Поділлі.

Видання містить біографічні довідки про колишніх в’язнів Теофіпольського, Хмельницького районів та м. Хмельницького.

/files/store/Xmel.4.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 4.
17.10.2012 (21818.34 КБ.)

У книзі четвертій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опублікована стаття та архівні документи, що розкривають репресивну політику, започатковану в 1948 р. з прийняттям Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про виселення з Української РСР осіб, які злісно ухиляються від трудової діяльності у сільському господарстві і ведуть антигромадський спосіб життя».

У розділі «Спогади та нариси про репресованих» подається інформація про репресивні заходи щодо селянства у 1920-х – 1930-х рр., Нестеровецьку «волинку» 1931 р., про долю колгоспників Івана Бистрицького, Степана Матвійчука, шофера Олександра Ерна, цикл спогадів «Костьол» про Полонський костьол.

Видання містить біографічні довідки про колишніх в’язнів Ізяславського, Летичівського, Новоушицького, Полонського, Славутського районів, які зазнали безпідставних політичних репресій.

/files/store/Xmel.3.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 3.
21.01.2011 (11330.32 КБ.)

У книзі третій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опублікована стаття та архівні матеріали про припинення «великого терору» та реакцію співробітників органів держбезпеки на звинувачення вищого партійно-державного керівництва щодо порушення «соціалістичної законності».

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі викладача сільгоспінституту Ю. Філя, В. Герасименка, рахівника Й. Янечка, колгоспників М. Федика, О. Кольцуна, ксьондза С. Ганського, робітниці К. Барановської, селян В. Ковальчука, І. Стрежелецького.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Городоцького, Деражнянського, Кам’янець-Подільського районів та міста Кам’янця-Подільського.

/files/store/Xmel.2.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 2.
16.07.2010 (76755.92 КБ.)

У книзі другій науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» у розділі «Мовою документів» публікуються документи, які висвітлюють організаційну структуру, режим, виробничу діяльність виправно-трудових таборів СРСР. Подані статті про репресивну політику партійно-державного керівництва щодо національних меншин Поділля в 1930-х рр., технологію масових репресій в період «великого терору».

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі колгоспників М. Кучерявого, А. Цехницького, вчителів П. Лещенка, І. Чеховського, поета Л. Лупана, партійного і державного діяча П. Маркітана, агронома О. Алямужного.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Білогірського, Віньковецького, Волочиського, Дунаєвецького, Красилівського районів області.

/files/store/Xmel.1.pdf.pdfРеабілітовані історією. Хмельницька область. Книга 1.
10.05.2009 (149996.33 КБ.)

У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Хмельницька область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1918–1980-х рр.

У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб, матеріали окремих архівних кримінальних справ.

Окремим розділом публікуються спогади громадян, які постраждали від політичних репресій: колгоспника П. Медуна, одноосібника М. Бабака, колишнього «куркуля», виселенця А. Левкова, спецпоселенця Ц. Копицяка, в’язнів С. Бровка, І. Венгльовського, Л. Волинця, В. Глуговського, М. Мирецької, В. Панчина, Б. Уляницького, В. Шнайдера, Й. Яблонського.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі вченого секретаря Кам’янець-Подільського наукового товариства при Українській Академії наук Ю. Філя, заступника Голови РНК України М. Марчака, професора, музеєзнавця Ю. Сіцінського, керівника Кам’янець-Подільського наукового краєзнавчого товариства при ВУАК В. Гериновича, наркома освіти України, члена політбюро ЦК КП(б)У В. Затонського, краєзнавця Д. Богацького, професора П. Клепатського, завідувачки оргвідділу Шепетівського міськвиконкому М. Коцюбинської, композитора і диригента М. Коссака, відомого поета-байкара М. Годованця, поетів Л. Лупана та П. Педа, художника-графіка В. Гагенмейстера, священика Г. Монастирського, директора механічного заводу П. Жулковського та його дружини В. Верхоли, вчителів Р. Кульвіця, З. Скотської (Кульчицької), викладача педагогічного училища М. Тищенка, рахівника С. Вільчинського, драматурга П. Маркіша, селянина Й. Брицького, архітектора К. Кржеминського, голови колгоспу А. Поплавського, родини Піратовських, робітника І. Вільчинського.

У книзі також описані місця увічнення пам’яті жертв політичних репресій у Хмельницькій області.